Když nás pocit štěstí míjí… aneb život v začarovaném “až”

Žijete přítomným okamžikem, nebo čekáte, AŽ se něco povede, něco dokončíte, nebo někoho poznáte, abyste se konečně uvolnili, byli štastní a mohli si vychutnat život?

Život v začarovaném “až” je nám povědomě až moc blízký. Několikrát za den si připomeneme, že až dokončíme tu či onu práci, pocítíme štěstí a pohodu. Až se seznámíme s perfektním protějškem, zažijeme to pravé nefalšované štěstí. Až děti usnou, užiju si večer. Až si vyděláme dostatek peněz, koupíme si dovolenou snů. Až až až… a co se stane, když se nám jedna nebo všechny věci z našeho seznamu povedou? Většinou si to ani neuvědomíme. Už máme nastavené další cíle, další body “až” (jakkoliv blízké či vzdálené) a ženeme se dál… A pocit nespokojenosti s vlastním životem pomalu ale jistě roste.
Je to ten život, který chceme?

4 kroky ke zvýšení (a uvědomění) si vlastního štěstí, ted’ a tady

Nebudu vás krmit frázemi, že pokud máme střechu nad hlavou, měli bychom být vděční. Ano, to víme. Stejně tak i víme, že jsme se pro tu střechu tvrdě nadřeli. Stejně tak i pro jídlo v talíři a schopnost nadechnout se. Jsou ale věci, na které často zapomínáme a které bychom si měli každý den připomínat.

  1. Jste krásné, nepostradatelné a jedinečné bytosti. Ano, Vy. Vy, který/á to ted’ čtete. At’ už jste jakkoliv vysocí, dlouhovlasí, plešatí, s jemnou pletí či s občasným pupínkem na tom nejviditelnějším místě. Jste krásní a nepostradatelní. Možná se vzhlížíte v někom z okolí, kdo je dle Vašich parametrů ideál… ale Vy jste ideálem pro mnohé kolem a často si to ani neuvědomujete. Nečekejte, až zhubnete těch pár kilo, až vám narostou vlasy do “ideální délky”, až si koupíte nové oblečení. Vaše duše odráží navenek veškerou krásu, jste krásní ted’! Milujte se ted’ a tady. Milujte svoji nádhernou a nepostradatelnou jedinečnost.
  2. Umíte dělat jednu nebo více činností mistrovsky. Umíte je dělat tak dobře, že někteří kolem umírají touhou umět totéž! At’ už je to jemný způsob komunikace, díky kterému získáte cokoliv, at’ je to kódování webových stránek, kvůli kterému si ostatní najímají profíky, at’ je to schopnost ukonejšit brečící batole během chvilky, at’ je to cit pro módu a sladění barev, umění sestavit cvičební plán, ovládát specializované statistické programy, vymýšlet nové projekty, kreslit a malovat, fotit, inspirovat ostatní, milovat celým srdcem,… At’ je to jakákoliv schopnost nebo činnost a děláte jí s láskou, jste v ní mistři. Bud’te na sebe pyšní!
  3. Alespoň jedna osoba (a nebo i mazlíček!) ve vašem okolí si nedovede představit svůj život bez vás. Víte, co je to za štěstí a dar alespoň jedné dušičce rozzářit celý den, týden, měsíc? Jsou št’astní… a to jen kvůli Vám! Vaše děti, pro které jste centrem dění i bytí, váš partner nebo partnerka, kteří pro vás dýchají, vaši rodiče, kteří se nemohou dočkat těch společných nedělních obědů, vaše sousedka, která už nevychází z bytu ven a vy jí občas sjedete nakoupit, váš čtyřnohý přítel, který neudělá krok bez vás, vaše nejlepší kamarádka nebo kamarád, kteří by za vás položili život,… Jsou št’astní, že vás ve svém životě mají. Vás.
  4. Máte vesmírnou intuici. Ano, každý z nás. Intuici, která vám pokaždé napoví, co je pro vás nejlepší. Je jedno, jestli to jsou malá rozhodnutí nebo životně důležitá. Vaše intuice je neustále při vás, je to váš nejlepší přítel a nikdy vás nezklame!

 

Čekat, AŽ se něco stane, abychom byli štastní, se nevyplácí. Zatímco čekáme, život plyne a hádejte co – i když je čas námi lidmi uměle vytvořené měřidlo něčeho nedoknutelného, nikdy ho nemůžeme vrátit zpátky. Nikdy! Nečekejte a žijte život plnými doušky, at’ se vaše situace v tého chvíli zdá jakkoliv bezvýchodná a těžká.

Život v minulosti nám přináší tíživé pocity, protože ten čas nevrátíme.
Život v budoucnosti (v tom začarovaném “až”) nám přináší nedočkavost a touhu uspěchat něco, co nevíme, jak nakonec dopadne.
Ale život v přítomnosti, tady a ted’, ten nám přináší absolutní štěstí a vděčnost, že jsme. Žijeme.
Není to nadherné?

 

S láskou,
~ i.

 

One thought on “Když nás pocit štěstí míjí… aneb život v začarovaném “až”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *