Můj vnitřní svět definuje můj vnější svět

Vše začíná i končí v hlavě.

 

Přemýšlet o úspěchu a penězích není pro mnohé vůbec jednoduché.  Natož pak o tom mluvit. O úspěchu a finanční hojnosti ale sníme pomalu každou hodinu. Jak? Kdykoliv pohlédneme na něco, co se nám líbí, co bychom chtěli zažít nebo si koupit, kdykoliv uvidíme fotky destinací, kam bychom chtěli vzít rodinu nebo partnera/partnerku na dovolenou, kdykoliv nás na dálnici předjede řidič v lepším autě, kdykoliv přijde čas na placení účtů a měsíčních poplatků, kdykoliv se podíváme na cenovku visící na oblečení, kosmetice, nebo na cenu jídla, alkoholu, čehokoliv,…peníze jsou dominujícím faktorem.
Chtěli si to přiznat nebo ne, peníze jsou v hlavách mnohých rozhraním mezi štěstím a frustrací. Tak proč se mnohým nedaří vydělávat alepsoň tolik, kolik času a energie vloží do práce, projektů, vztahů na pracovišti nebo rozjížděním vlastních obchodních aktivit?

Fascinuje mě, kolik v dnešní době existuje článků a rad o tom, co je úspěch, jak toho dosáhnout, jak získat práci snů, jak se motivovat k lepším výsledkům… ale pramálo jich pojednává a našem vnitřím světě a našem intimním vztahu k penězům. Jenže pokud náš vnitřní svět nerezonuje čistým nastavením vzorce hojnosti, pak jakýkoliv úspěch nebo finanční posun mívá bohužel krátkodobé trvání.

  1. Jedna cesta je vzdělávat se co nejvíc, jít na to pragmaticky a “po staru”, po škole nastupujeme do práce, tam máme pomyslné tempo růstu a s trochou štěstí, pokud tam třeba setrváme, za 5 let budeme vydělávat 70.000Kč čistého (v některých případech množné, v některých nikoliv, v některých by to bylo mnohem víc).
    Neberte mě špatně, vzdělání je stejně důležité, jako motivace – jen už neplatí pravidlo že těm, kteří vysokou dokončí, se dveře do světa úspěchu snáze otevírají.
  2. Druhá cesta odsouvá rozum a upřednostňuje vztah k mystičnu, nabádá čtenáře k rituálům a očistným koupelím, k pálení bylinných směsí otevírajících finanční cestičky a pokud to nevyjde, nebylo nám souzeno.
  3. Pak je ale třetí cestaa tu zajímá “Proč jsi vůbec v pozici, že musíš tak nesmyslně moc dřít pro hojnost, která ti právem náleží? Kde se stal zádrhel, že ti peníze nejdou od ruky?
    ČÍM SE BLOKUJEŠ?”

O prvních dvou směrech nebudu ani mluvit. Neodsuzuji je. Jen jsem toho názoru, že jeden mnozí z vás určitě vyzkoušeli, druhý možná někteří, evidentně ale nefungovaly dle vašich představ – jinak byste má slova ani nečetli.

Proč je náš intimní vztah k penězům základem všeho? Vratíme se zpět na odstavec, kde píšu o každé hodině protkané penězi.
Vidíte něco, co byste chtěli zažít nebo si koupit.
Vidíte fotky destinací, kam byste chtěli vzít rodinu nebo partnera/partnerku na dovolenou.
Vidíte na dálnici lepší auto, než je to vaše. Auto, které jste vždy chtěli a nemáte na něj.
Vidíte účet s datem splatnosti a výčet měsíčních poplatků.
Vidíte cenovku visící na oblečení, kosmetice, nebo cenu jídla, pití a ostaních potřeb, které si chcete nebo potřebujete dopřát.

A ted’ to hlavní – CO PŘITOM CÍTÍTE A NA CO PŘITOM MYSLÍTE?
V 90% případů cítíte nejspíš touhu mít totéž nebo i víc. Možnost si to dopřát. To je v pořádku. A co vnímáte směrem k těm, kteří to už mají a dopřáli si?
Zavřete na chvíli oči a dovolte si prožít tento moment. Co doopravdy cítíte?
Cítíte nějaké negace? Pokud dominují negativní pocity jako jsou závist, sebelítost (že na to ted’ nemáte), křivda ve formě pocitu nespravedlnosti, že ten druhý to má a vy ne, pak právě tvoříte negativně. Tvoříme myšlenkami, které jsou podpořené silnými emocemi. Takto vysílané vibrace dávají jasně najevo, čemu jsme otevření. Když se podíváme na svůj bankovní účet a často (nebo pokaždé) cítíme nedostatek, zoufalství, nebo neštěstí z toho, že tam není dostatek finančních prostředků, umocňujeme zakořeněné vzorce vedoucí nás dál a dál od hojonsti.

 

ZAKOŘENĚNÉ VZORCE Z MINULOSTI

Každý jsme vyrůstal jinak. Jiné prostředí, odlišné chování rodičů, jiný vztah k majetku. Přesto jedna věc spojuje ty, co čerpají hojnost, a zásadně je odděluje od těch, co finančně strádají – způsob myšlení.
Majetní lidé, bohatí, ti, co si užívají hojnosti (nazývejme si je jakkoliv), ti uvažují jinak. I na vědomé i na podvědomé bázi.

To, co je nejdůležitější, je že tyto vzorce lze přepsat.

Obecně máme tři druhy zakořeněných vzorců z minulosti, které ovlivňují náš každodenní život ve finanční oblasti. Ke každému z nich se dostaneme zvlášt’ v příštích e-mailech spolu se způsoby, jak je začít bourat.
Ale musím uprozornit na jednu věc, nebude to otázka jedné hodiny a “Boooom! Začíná se mi dařit.” Bude to práce na sobě.
Budete muset vzít tužku a papír a některé věci si pro sebe napsat (proč, to také vysvětlím u postupu přepsání vzorců).
Jednoduše budou nějaké malé domácí úkoly s tím rozdílem, že tentokrát nehrajeme o přízeň rodičů nebo učitelky na základě získané známky, ale budujete vlastní svobodu a děláte to pro sebe.

 

Pro tentokrát vás poprosím o jedno – zkuste po dobu pár dní otočit tok vibrací pomocí jednoho lehounkého cvičení (zkusíte a uvidíte, výsledky bývají opravdu cítit už po prvních 5-ti dnech).

Kdykoliv uvidíte něco, co byste chtěli zažít nebo si koupit, nebo někoho, kdo to už má a prožívá, požehnejte mu a pošlete mu lásku.
Kdykoliv uvidíte někoho sedět za volantem auta, které si přejete VY.
Kdykoliv uvidíte fotky destinací, kam byste chtěli vzít rodinu nebo partnera/partnerku na dovolenou VY.
Kdykoliv uvidíte dům, který odpovídá VAŠIMpředstavám.
Kdykoliv uvidíte COKOLIV, po čem toužíte VY..

Proč?! PROTOŽE PENÍZE NEJDOU TAM, KDE NEJSOU CHTĚNÉ.Chtěli byste vy být ve společnosti, kde by vás nechtěli? Ani náhodou! A tím, že pouštíme dokonce i náznak negativní emoce (jako je závist, křivda, sebelítost, atd) do našeho vnitřního světa, tím dáváme najevo penězům, že u nás dominuje negativní prostředí.
Přejte úspěch a štěstí těm, kteří ho mají. Protože to, co vysíláte, se vrací zpět. Zákon akce a reakce, nic víc, nic míň.

Dejte mi vědět, jak vám posílání lásky a žehnání těch, co mají, šlo! Nepodceňujte moc mysli – ta je schopna nás blokovat do nekonečna. A nebo pustit nás tam, kde jsme ještě nikdy nebyli…

Brzy zase naviděnou!
S láskou,
~i.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *